Спорт и фитнесБаскетбол

Antipova Светлана - талантлив баскетболист

Antipova Светлана е професионален баскетболист, който е известен по целия свят. Това защитник на кариерата си е спечелила много от клуб и международни победи. Тя е направила голям принос за развитието на баскетбола на жените в Русия.

Първите стъпки в областта на спорта

Antipova Светлана (тогава Zabolueva) е роден 20 август, 1966 в Mytishchi. Момичето не се различава от връстниците си, с изключение на висок растеж. Това е благодарение на него тя започва да се включат в баскетбол в гимназията. Светлана като дете мечтае за кариера в фигурно пързаляне. Тя искаше да се вози на леда в елегантна рокля. Но по това време в родния си град не беше Ледения дворец за фигурно пързаляне уроци.

Може би това е по-добро, защото то би било в нашата страна не са имали такъв талантлив защитник като Antipova Светлана. Спортист с умиление си спомня първия си треньор Йелена Mihajlovnu Тарасов. Именно тя преподава Svetlana основни техники в баскетбола и учи момичето да упорита работа.

Начало на професионална кариера

В 13 години, Светлана стана игра за тима на Mytischi. Antipova талант е толкова очевидно, че в първия турнир от отбележи нейните специалисти от много отбори по баскетбол. След това тя се превърна в играч на баскетболния отбор "ЦСКА". Но за националния отбор на СССР, а след това на екипа треньор Леонид Jachmenev това не е причина.

Едва след оставката му нов треньор Евгени Гомелски започна да покани този талантлив баскетболист в редиците на националния отбор. Antipova Светлана в ранна възраст, е бил известен в цялата страна. Такъв успех е постигнат благодарение на своята работа. Никакви обстоятелства не я отвлекат вниманието от любимия спорт.

На Европейското първенство

Първият успех чакаше Светлана през 1989 г. на Европейското първенство във Варна. По време на първенството го показват постоянно високо ниво на професионализъм. Но най-добрата игра за атлетите е последната битка срещу отбора от Чехословакия. На финала тя вкара 12 точки и направи голям принос за победата на националния ни отбор на Европейското първенство. Светлана Antipova в турнира дойде в символичния отбор.

Пауза в кариерата си и завръщане към професионалния спорт

След като спечели международен турнир Светлана Antipova женен баскетболист Сергей Антипов. През 1990 г., дъщеря Анастасия е родена на двойката. Но скоро бракът се разпада. Спортист бързо се отдалечи от доставката и се връща в професионалния спорт.

На тази защитник на Европейското първенство е 5-ти в класирайки отбора. Най-добрият му мач Светлана проведе отново на финал, вкара 14 точки. Екипът ни победи югославска отбор с резултат 97:84. След този случай, страната започна трудно. Трудности засегнати финансирането на спорта. На олимпийските игри в Барселона ОНД отбор играе под бяло знаме. Никой не очаква от нея да големи победи. Най-сериозното за жените баскетболен отбор се оказа полуфинал срещу състезатели от САЩ. Всички експерти в областта на спорта дадоха победата на отбора на САЩ. Но, въпреки това, руският отбор спечели, а след това на финала уверено победи китайския отбор с резултат 76:66.

Светлана Антипов (олимпийски шампион) на полуфинала срещу САЩ, проведено на 28 минути игрово време. Този успех на олимпийските игри до този момент остава в паметта на руските фенове на баскетбола. Антипов след историческата победа бе удостоен със званието Заслужил майстор на спорта.

Крахът на екипа на шампион

След успешните олимпийски игри силният отбор се разпадна. На първата година европейско първенство жени баскетболен отбор на завършен 7-мо място. Нашите спортисти са поставени във всеки мач, но загубата на силни играчи са направили себе си чувствах.

В първенството на Русия е отявлен фаворит баскетболния отбор "ЦСКА", която отдавна подкрепя Светлана Antipova. Този екип Москва спечели шампионата на Русия от 1992 до 1997 година.

Олимпиадата провал, и среща бъдещия си съпруг

На олимпийските игри, проведени през 1996 г., известният баскетболист Antipova играл само в един мач. В мача срещу Япония, тя получи контузия на глезена. Руският национален отбор в турнира взеха 5-то място. Светлана Antipova, баскетбол, за която винаги е била въпрос на живот, по време на Олимпиадата се срещна любовта й - Сергей Белов. На игрите в Атланта, той бе треньор на мъжкия отбор по баскетбол. Година по-късно любителите започнаха да живеят заедно.

Продължава кариерата

Светлана взе участие в квалификационните мачове за Европейското първенство, където е националният отбор спечели второ място и отиде в финалния турнир, който се проведе в Унгария. Има баскетболен отбор на нашите жени спечели 6-то място, печелейки само 4 мача от 8. На Европейското първенство, което се проведе през следващата година, екипът, заедно с Antipova действал по-успешно. В квалификационен турнир, тя вярва, зае първо място в групата. И в шампионата, нашият международен екип спечели сребро, губейки само 2 игри - национален отбор както на жените в САЩ.

В първенството на Русия жените баскетболен отбор "ЦСКА" спечели бронзов медал през 1999. След това Antipova отиде в отбора на "Динамо". През същата година Белов оставен за треньор на клуба "Урал - клас". От 2006 до 2008 г. той е бил на поста на президент на клуба. Светлана също отиде в Урал след мъжа си. Там те са били разпределени земя, и те е построил къща. Сергей и Светлана са живели заедно в продължение на 17 щастливи години. 70-годишен живот на Сергей Белов починал.

Светлана Antipova, биография, която се е развила успешно до края на професионалната си кариера взе треньор работа. Този защитник е направила голям принос за развитието на баскетбола на жените. Всичко влиза в историята на спорта в Русия.

Copyright © 2018 bg.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.