Спорт и фитнесФутбол

Малката Уелс - това е голяма победа. Историята на един отбор

Една малка планинска страна на Уелс - е мощен част от Обединеното кралство. Но себе си всяка година по-далеч и по-далеч от влиянието на британската политика в обществения живот и в културата уелсците. Тази малка страна с население от малко над 3 милиона души по целия свят доби популярност след Европейското първенство по футбол през 2016. Съвпадение Португалия - Уелс погледна, без преувеличение, в цялата страна.

Уелски футболисти от националния отбор бяха посрещнати като национални герои, както и не е чудно, защото тези смели хора успяха да докаже на света, че силата не е в броя на км квадратни, които принадлежат на държавата, а не в населението. Това е смелостта и упоритостта са отличителните черти на националния отбор по футбол на Уелс.

Историята на уелски футболен

Уелс - това е една от най-старите футболни сили на Стария свят. Първият му мач отборът на тази страна се проведе през 1876 г. срещу Шотландия и е загубил с резултат 0: 4.

Уелски въпреки че имат отлични физически характеристики, те никога не са били силни в индивидуалните умения. Всички успеха им като екип са били базирани на игра на качествен екип и стриктно спазване на указанията на треньорския щаб.

Вярно е, че специалните постиженията на националния отбор на Уелс не може да се похвали. Едва през 2016 - годината бе белязана от една звезда с името на Уелс. Това събитие просто избухна световния футбол и е озаглавен за много европейски отбори като пълна изненада.

квалификационен кръг

За първи път от 1958 г. насам, уелски направи пътя си към финала на Европейското първенство. В групата си, те зае второ място, непосредствено след белгийския отбор, въпреки че в лични срещи шансовете са на страната на Уелс.

По пътя към финала на европейското първенство срещу Уелс остави далеч зад себе си такива отбори като екипи от Израел, Босна и Херцеговина, Кипър и Андора. По време на целия цикъл на квалификациите за уелски допусна само 4 гола, които ги характеризират като екип, който е в състояние да се защитава ефективно. 7 гола Бейл (общо те вкара 11) доведоха отбора до финала с добра голова разлика и отбелязани голове.

Групова фаза: Final Stage

първия си мач отделения Серия Group Крис Колман , прекарани с националния отбор на Словакия. Въпреки, че националния отбор на Словакия и не е сред фаворитите на турнира, за да подценяваме противниците не можеше. Още в 11-та минута на мача, беше Garet Beyl откри резултата и поведе отбора си напред. Словаците взеха 50-та минута, за да се изравнят. Но футболът късмет този ден се представи на страната на уелсците, и вече е на 81-ата минута с гол Робсън-Кану начело на националния отбор на Уелс напред. Това спечелване на полувремето те са успели да запазят до края на мача, както и пътя им към Европейския шампионат уелсците продължава, като активи 3 точки.

Следваща мач Уелс - Англия завърши с победа за англичаните. И това въпреки факта, че първият Уелс отбеляза. Тунинг в този мач, играчите на Англия са наясно, че Уелс - това е един много амбициозен екип, който въпреки че не разполага с "звезда" структура, подобно на английски, но ще се борим до последните минути на мача. Даниел само гол в 92-ата минута на мача, за да запазите повече английски отбор от загуба на точки.

И, може би, най-забележителната игра, която се проведе от уелски отбор в груповата фаза, беше мача срещу Русия. Уелски за пореден път доказа, че е дошъл на този турнир, за да спечели. През първата половина на Бейл игра и компанията 9 пъти попадат в порта Крилото на руския отбор. 2 от стачка завърши с гол, а друг уелски вкара гола през втората половина. Две убедителни победи позволиха Уелс да отиде в 1/8 шампионат.

Победният марш

За мача срещу Северна Ирландия и Уелс отбор се очертава като фаворит. Но отделения О'Нийл изучава тактиката на отбора на Уелс и не даде много възможности за атака. Само благодарение на автогол Северна Ирландия играч на отбора Крис Колман напредна до четвъртфиналите, където те са били отново чакат съперниците в квалификационен кръг - белгийския национален отбор.

Мачът Уелс - Белгия е огромен разочарование за белгийските феновете. Тази звезда на която бе събрана от белгийците, имаше почти няма отбор в турнира. Белгийският треньор на отбора Марк Вилмотс не може да помогне на своите отделения, когато те извади една след друга топки на портата на окото. Повече от убедителна победа на Уелс 3: 1 се превърна в сензация на Европейското първенство.

Роналдо срещу Бейл?

Полуфинал обеща да бъде интригуващ. Съвпадение Португалия - Уелс се проведе с голяма подкрепа от феновете и от двата отбора. Пресата наречен тази игра дуел Бейл и Роналдо, макар че, разбира се, зависи от това как всеки от отборите ще бъде в състояние да дойде и да направи глупави грешки.

Какво би могло да се противопостави на португалските играчи в националния отбор на Уелс? Неясен игра в груповата фаза (3 равенства), победа над съперници в допълнително време или в резултат от дузпа срещу ярка и динамична игра Бейл и неговите другари.

Но уелски приказка свърши в този мач, който загуби с 0: 2. Въпреки поражението, в родината на футболисти бяха посрещнати като истински герои, които са отворени по цял свят съвсем малка страна от другата страна.

Copyright © 2018 bg.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.