Спорт и фитнесВъншни спортове

Екатерина Лобйшева - двукратна победителка на Олимпийските игри в скоростното пързаляне

След като напусна великия спорт на легендарната Светлана Журова през 2006 г., мястото на лидера на националния отбор по бързо пързаляне трябваше да бъде поето от младата спортистка Екатерина Лобйшева. За това и ще бъдат обсъдени по-долу.

В търсене на себе си

Един от най-красивите атлети на Олимпийските игри в Сочи беше Екатерина Лобйшева. Снимки на наградените в отборни състезания бяха представени в много спортни публикации. Въпреки това може да се окаже, че може и да не дойде в скоростното кънки.

Екатерина Лобйшева е родена в Московска област Коломна през 1985 година. Семейството не е имало професионални спортисти, но родителите й обичали активен начин на живот. Татко участва в различни аматьорски футболни състезания и майка ми се справи много добре. Ето защо, родителите винаги са одобрявали спорта на дъщеря си.

Катрин отдавна търси в района, където тя може напълно да разкрие таланта си. Тя отишла в бални танци, влезе за баскетбол, волейбол. Поради относително ниския ръст на тези спортове, Лобйшева се превръща в скоростно кънки. В един момент тя се отегчаваше и тя сериозно пое бадминтон.

Треньорите обаче успяха да я убедят, че бадминтонът не е бъдещето на такъв спортист като Екатерина Лобйшева. Скоростта на пързаляне в крайна сметка беше основното занимание. Първият ментор спортист беше Владимир Рубин.

Спорт от високи постижения. почести

Специализация на Катрин - спринт разстояния от 500 до 1500 м. За първи път в големи турнири, тя започва да участва в сезон 2004/2005. От началото на кариерата си Лобйшева прекара повече от сто състезания по Световното първенство. Спортистът участва в световните и европейски първенства.

По време на кариерата си многократно печели на шампионата на Русия. Екатерина Лобйшева не постигна много успехи в личното класиране на международни турнири. Най-добрият резултат от това беше да влязат във вторите десет от най-силните. Независимо от това, високото средно ниво на целия национален отбор позволява на състезателя да се състезава за награди в отборни състезания. Дванадесет пъти по време на Световното първенство, Екатерина Лобйшева, заедно с приятелите си, се издига на подиума, включително три пъти момичетата стават първите.

Редовните сезонни турнири със сигурност са важни, но Олимпийските игри винаги служат като показател за успеха на всеки спортист. Най-ценната от наградите си Екатерина Лобйшева печели при главните състезания от четвъртия век. Първият път беше направен на Олимпиадата в Торино. След това в отборните състезания бързо заеха руски момичета на трето място.

След 2006 г. Светлана Журова завършва кариерата си. Нейното място и позицията на лидера на отбора е Екатерина Лобйшева.

Следващите олимпийски игри във Ванкувър се оказаха неуспех за целия руски отбор. Изключение беше екипът на домашни скиори. Катрин и нейният партньор останаха далеч отвъд линията на победителите.

На олимпиадата в Сочи руските спортисти просто нямаха право да се провалят. С дивата опора на щандовете, препускаща като вятър, Лобйшева и нейните приятели изтичаха до третата стъпка на пиедестала. Така тя стана два пъти бронзов медалист.

Експлозивната природа на бушуващата Катрин

Както всеки талантлив спортист, Lobysheva има много неспокоен характер. Всички отдавна си спомниха грандиозния конфликт между нея и едно от момичетата от екипа й. След скандала Абрамов преди решителното състезание за Световната купа отказва да играе за отбора. Това води до принудителна замяна. Нестандартна спортист се проваля на сцената и отборът заема последното място в състезанието. След това целият отбор отстъпва далеч от първото място в световната ранглиста.

Последвано от санкции от Съюза на скейтари на Русия. Абрамов е бил отлъчен за цялата година, а вторият участник в конфликта изпаднал с тежко порицание.

Екатерина Лобйшева: личен живот

Фенове винаги се интересуват от това, което техните идоли дишат извън арената. Особено ако спортистът е привлекателно момиче. Екатерина Лобйшева е завършила Педагогическия институт в Коломна. В бъдеще тя не изключва професията на треньор. През 2014 г. тя се жени. Лъки Алексей Наумов стана известен мотоциклет състезател.

В социалните мрежи имаше бурна дискусия за сватбата на Катрин и Андрю. Като сватбена лимузина младоженците използваха триколесен мотоциклет със защитен цвят.

Днес, при скоростното кънки спортистите от Холандия безспорно доминират. Забиването между тях е немислима задача. Въпреки това, събирането в отбора, руските момичета са в състояние да се конкурират с други отбори и да вземат награди. Екатерина Лобйшева е един от основните лидери в този бързоразработен отбор.