Спорт и фитнесФутбол

ФК "мохамеданин" (Калкута, Индия)

Футболът е един от най-известните и най-често срещаните видове модерен спорт. Въпреки това, няколко футболни фенове, интересуващи се от, например, Индия шампионат. Всички погледи на най-големите първенства на такива страни като Испания, Германия, Англия и Италия - и, разбира се, за големи турнири като Шампионската лига и Лига Европа.

Въпреки това, ако шампионата на връстници в Индия, можете да видите много прекрасни и запомнящи се неща. Един от тях е от шампионата на град като Колката. Индия има стандартна система за първенства, но отделно от това в този град е домакин на свой собствен турнир. И по този начин той е един от най-старите в света. Така че определено трябва да знаете за това, което се случва в света на футбола град като Колката.

Индия даде на световния клуб "мохамеданин" - модерен за това футболните фенове е малко вероятно да чуете, но също така е един от най-старите клубове, които по едно време е бил един от най-силните в Индия и все още е един от най-уважаваните.

известен клуб

Футбол клуб "мохамеданин" (Калкута, Индия) е един от най-известните и популярни в цялата страна, тъй като тя е позната на много фенове на футбола по света. Историята на този клуб започва още през 1891 г., тя е най-старият в страната, а това е отборът за първи път в историята на легендарния спечели шампионата Калкута, за които повече подробности ще бъдат обсъдени по-нататък. Що се отнася до по-голямата част на клуба, той се превърна в моден законодател в футбола в страната и има голямо влияние върху по-нататъшното му развитие в Индия. За съжаление, към днешна дата бившата слава бе оставила, и във футболните термини ФК "мохамеданин" (Калкута, Индия) не е в най-добро състояние.

прогрес

Какво е успех за невероятно своята дълга история е направил клуба? Като се има предвид факта, че по време на формирането на историята на този спорт в страната е имало най-различни регионални и национални купи, почти всеки един от тях "мохамеданин" спечели най-малко веднъж. Въпреки това, ако говорим за най-престижния трофей на страната, която получава победителят в първенството на националния футболен отбор на Индия, той не се поддаде. Освен това, "мохамеданин" дори не можеше да спечели във втора дивизия - най-голямото постижение е излизането на първия лигата с второто място.

Но ако се обърне внимание на споменатите по-горе Калкута купа, ето, този отбор имаше голям успех. За съжаление, рекорда за най-много спечелени трофеи "мохамедани" не успее, но това е първият път в историята на клуба спечели турнира през 1934 година. Оттогава той е спечелил единадесет победи, последната от които датира от 1981 година.

Девет пъти отборът спря на прага на победа, за последен път е бил през 2016 г., т.е. през последната пиеса на турнира - след това спечели най-голям враг "мохамеданин", "Източен Бенгал." Просто точно "Източен Бенгал" и държи рекорда за победи в шампионата Калкута - начислява му трофея 38 пъти. В същото време в клуба играе в Мейджър лийг на Индия, където той завърши на трето място миналата година. Естествено, най-престижния турнир е от шампионата на Индия - Калкута лига, а по-скоро е исторически приятелски турнир.

Последните резултати от "мохамеданин"

Ако говорим за това как се играе в последното десетилетие на този клуб, можем спокойно да кажем, че не се страхува от цяла Индия. Играчите Колката лига дори вкара под за последен път от дълго време. През 2009 г. клубът изпада от елитната дивизия, която се играе от четири години във втора дивизия. В същото време през 2013 г. "мохамеданин" е на трето място, спирайки по-назад от продукцията в първата лига, а през 2014 г. зае второ място и се счупи в най-престижния национален шампионат.

Но там той не трая дълго - в първия сезон отборът зае 13-то място и се върна във втора лига. Останалите две години на клуба там и разходваните средства, все още без да е в състояние да се възстанови завръщане към най-високо ниво. Както знаете, най-важният турнир на този спорт като футбол, първенството на Индия. Калкута лига не е толкова важно от гледна точка на спортен турнир, но всичко за него е на стойност обсъжда отделно. Като цяло, необходимо е да се каже за много индийски футбол системата по-подробно.

Индийска Суперлига

Този турнир е най-младият и най-съответства на духа на съвременния футбол, както е изцяло на търговска. Тя е създадена през 2013 г., когато на търг се продава правата за осем отбора, които трябваше да участват в този турнир, САЩ и други бизнесмени. Веднага след закупуване на екипите са започнали да идват добри играчи, които по-рано са били важни фигури в европейския футбол. Като се има предвид такъв малък размер на турнира, в стандартен лига изигра само 14 кръга. След това играе в плейофите фаза, в която се определя победителя. До този момент той е бил играл досега само две първенства - през 2014 г. спечели клуб "Атлетико" от Калкута, а през 2015 г. - "Chennayin".

Националната футболна лига

Въпреки това, в Индийския Суперлигата не е водещ турнир страна - тя е била критикувана, защото времето му е твърде кратък и не е насочена към развитието на индийската футбол и за привличане на финансиране. Основният турнир е I-лига, което означава, че първенството на Индия. Той е този турнир и се превърна от водещите в страната, където футбол, преди да го е разработен изцяло за аматьорски ниво. Налице е този турнир през 1996 г., но след това се нарича Националната футболна лига, и, въпреки че тя е създадена от местните федерация по футбол, все още остава полу.

Още през 1997 г., тя се добавя към втора дивизия и в този турнир, продължил близо десет години. През 2006 г. тя е добавена трета дивизия, но дори и тогава е имало мисли за световната реформация, а през 2007 г. Националната футболна лига е престанала да съществува, за да даде път на първия професионален футболен турнир.

Индия лига

Първият победител бе клуб "Dempo", което в крайна сметка спечели три трофея, и държи рекорда като Чърчил Брадърс на клубовете "," Bengaluru "и" Mohun Баган "спечелиха досега само два пъти. Форматът не остава стабилен за една година - постоянно се променя всеки елемент, от най-малкия детайл на броя на отборите в първенството. В момента между пиеса 11 отбора, без фаза плейофите. Най-добрите отбори са в турнира за Купата на азиатски, а някои имат шанс да се класират за азиатски Шампионската лига, но има малки клубове, които следват формата на турнира.

втора лига

Що се отнася до втората лига, това е турнир, където най-слабите са елиминирани първенство отбор на Индия - и когато в първенството на Индия идват най-силните клубове в секунда лига. Това е "мохамеданин" споменато по-горе там сега стои.

Калкута Cup

Въпреки това, най-забележителното събитие, което се гордее с Индия - Калкута купа. Индексът за развитие е повече от интересна, тъй като на него присъстват повече от сто клубове от такива индийски градове като Калкута. Той е един от най-старите футболни турнири, тъй като провеждат от 1989 г. насам.

Как Индия може да играе футбол? Калкута шампионски класиране, който се разделя доста сложен начин, е отличен пример. В настоящия шампионат има шест участъка, първият и последният, разделен на две poddiviziona. Всеки един от тях играе повече от 10 отбора, които за пръв път се извършват през първата половина на сезона в общата маса, която в крайна сметка се раздели на две половини. През първата половина на провеждане на втората част на сезона в борбата за титлата, а вторият - опитвайки се да не летят до по-ниска дивизия. Интересен факт е, че в елитната дивизия от 1982 година, който печели само два клуба - ". Mohun Баган" "Източен Бенгал" и

Copyright © 2018 bg.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.