Спорт и фитнесВодни спортове

Томпсън Dzhenni - звезда на световното плуване

Плуване - невероятен спорт, който всеки ден открива нови шампиони, хора с необикновени способности. Някои от тях рано или късно ще се превърне в легенда, поради многобройните си постижения. Един от тези спортисти - Великая Dzhenni Бет Томпсън, за живота и постиженията на която ще бъдат обсъдени в тази статия.

Старт на кариерата спорт

Бъдещето повтори шампион на престижния турнир, който се провежда само веднъж на всеки четири години - на Олимпийските игри, е роден в много малък американски град Денвър (населението на общината е около 30 хиляди души).

26.02.1973 година - дата на раждане на спортисти Томпсън. детството Джени беше много активен дете, така че родителите й я забелязваха енергия и склонност момичета за спорта, той даде на клуба "Sidardeyl" обратно във Флорида. Дженифър работи там от седем до дванадесет години при треньора Нанси Бренън.

Когато дойде първият значим резултат за младия Томпсън? Джени през 1987 г., спечели два медала на Панамериканските игри, "злато" в обхождане на 50 метра и "бронз" в плуването на 100 м свободен стил.

Тези успехи са идентифицирали нататъшна специализация на спортистите: тя започна да се конкурира с други спортисти в плуване свободен стил и бътерфлай.

постиженията

Американската плувкиня Dzhenni Томпсън по време на кариерата си спечели вероятно всички видове медали и титли. Трябва да се отбележи, че основните резултати, които доведоха многобройните й олимпийски медала, спортистът показаха част от релейни отбори. В индивидуалното класиране тя печели много по-малко.

В "спорт на високи постижения", първият успех бе на Олимпиадата през 1992 г. в Барселона, където в релето 4 х 100 м съчетано реле обхождане и 4 х 100 m победата на своя национален отбор е докарана Томпсън. Джени в тези състезания отличава като "сребро" в обхождане на сто метра.

Четири години по-късно, подобно събитие, но в Атланта, спортист спечели три "злато", и всичко в релето на различни разстояния. Трябва да се отбележи, че плувецът през цялата си кариера извършва на къси разстояния (от 50 до 200 m).

Олимпийските игри в Сидни през 2000 г. станаха особено успешни за един американец. Касичка нейните постижения са запълнени три златни медала в релето, както и на "бронза" в обхождане на сто метра.

Последният олимпийски игри, в които е участвал J. Томпсън, се проведе в Атина. Има спортист успя да спечели два сребърни медала, и отново, тъй като част от екипа на реле.

Отделно от триумфалните изпълнения на големите състезания на четири години, Дженифър станаха 18 пъти световен шампион 11 пъти, тя успя да спечели така нареченото "кратък курс" и 7 пъти - в 50-метрови басейни.

В едно изречение с "легенди"

Dzhenni Томпсън, чиято снимка обиколи всички медии след многобройни медали от различни големи турнира, се смята за един от най-украсени атлети в историята на Олимпийските игри. В нея касичка дванадесет награди: осем - "най-висок стандарт", 3 "сребърни" и 1 бронзов медал.

Съвременната история познава най-престижния турнир в 11-те спортисти, които станаха шампиони повече от осем пъти. Кой в броя на златни медали напред на Томпсън? Джени в този почтен списък е на девето място. Тя изпреварва такива велики спортисти като Maykl Фелпс (победител 14-време на Олимпийските игри), известният гимнастичка Лариса Латинина (10 пъти шампион), Пааво Нурми (финландски бегач, най озаглавена спортист, 9 пъти носител на Олимпийските игри), плувец Марк Шпиц ( еднакъв брой победи, но по-малко сребърен медал на Олимпийските игри), Карл Луис (9 златни, 1 сребърен), скиор Бьорн Дейли (8 златни медала), немски Биргит Фишер (8 пъти шампион) и спортна гимнастичка Сава Катон, който се превръща в най-успешния Азия за срока на действие на Олимпийските игри (8 медали).

спечелване техника

Dzhenni Томпсън не можа да покаже такива добри резултати, без постоянна работа по техника на пеперуда и заек. Бил Boomer Треньорът работи с атлета, разкрива някои от тайните, които помагат на легендарния плувец да направи движенията си по-бързо и по-мощни удари.

Според него, първото нещо, което трябва да се обърне внимание - този дъх. Тя трябва да бъде част от движението, без да се нарушава ритъма, в който тялото работи. Следващата точка - създаването на пулса, което позволява на всеки удар да пътуват на дълги разстояния. Третият аспект - акцент върху ръцете и тялото. Това се дължи на основната им работа се извършва, и на краката, само помощ.

Живот след края на кариерата

Dzhenni Томпсън скоро след Олимпиадата в Атина работи, извършващи на професионално ниво. Много титулувани спортисти стават треньори, но американецът е избрал друг път. Тя през 2006 г. получил медицинска степен г. и работи в Бостън анестезиолог. Универсалност шампион със сигурност може само чудо.

Copyright © 2018 bg.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.