Спорт и фитнесСпортове на открито

Олга Pyleva, Биография

Олга Pyleva - вътрешен биатлон, повтаряща носител на Световната купа, 6-световен шампион и носител на два златни медала на Олимпийските игри. След брака, тя приема името на съпруга - Medvedtseva, но по-голямата част бе спечелена от в Dust.

Ски бягане

Олга Pyleva е роден в Красноярск територия в малкия град на Бородино, през юли 1975 г.. В 10 години, започнах сериозно да се занимават със спорт, а в началото само крос-кънтри. Завършва Академията на физическото възпитание в Омск.

Много от медали, спечелени в състезания юноши и девойки, два пъти стана световен шампион през релето, спечели един сребърен и два бронзови медала в индивидуалните състезания в младшите световното първенство. Нейният наставник беше заслужена треньор на СССР Александър приставът.

През 1996 г. в запрашена живот това се случва значимо събитие - раждането на дъщеря си Дария. Излизайки от отпуска по майчинство, тя решава да отиде в биатлон, ски състезания, свързани с спорта.

биатлон кариера

През 2000 г. Олга Pyleva фокусирани върху биатлон. В рамките на няколко месеца, тя се превърна в един от водещите спортисти на страната.

През сезон 1999/2000, Олга подчини Dust биатлон подиум.

Още в третата си състезание в спринта в Руполдинг, Германия, тя спечели бронзов медал. Във финалната фаза в Русия Ханти-Мансийск отново се представи много успешно за дебютантки. Първо беше на второ място в спринта, а след това на трето място в състезанието на преследване.

Според резултатите на сезона взе 20 място. Този резултат е особено важно като се има предвид, че през първата половина на сезона Олга Pyleva не участват.

олимпийски успех

През 2002 Pyleva става член на Руската екипа на Зимните олимпийски игри в Солт Лейк Сити, САЩ. Първата програма е индивидуална надпревара. Биатлонистка Олга Pyleva е убеден, на раса, твърдейки победата, първото три огневата линия премина без грешка, но последният два пъти пропусна в резултат остана без медали, но на 4-то място.

5 секунди на финала тя загуби от шведа Магдалена Форсберг, който също пропусна два пъти в последния ред, за победител е немски Андреа Хенкел.

Crown за Dust спринт отново, този път не й спечели медали. Фиш на стойка и ниска скорост, за да измине разстоянието позволено да заемат само 8-мо място. Победителят - този, все още немски Кати Вилхелм - Pyleva допусна повече от минута.

Но не се отказвайте биатлонистка Олга Pyleva, биография, която е променило коренно 16 Февруари, 2002. Тя стана олимпийската шампионка. Въпреки, че първоначално всичко не е розова, разстоянието е оставила 8-ми със закъснение от повече от минута на първия стрелбище е направил грешка.

По-късно, обаче, без грешки стрелба и висока скорост, й помагат да пробие в лидерите. На последната обиколка Pyleva отиде с Вилхелм. На около 9,2 км руски е изтеглен напред до 5 секунди, в крайна сметка успява да поддържа това предимство. На този ден, тя има своята първа олимпийски златен медал.

Но този успех не свършва биатлонистка на олимпийските игри в Съединените щати, тя спечели и бронзов в щафетата на отбора. Pyleva работи на първия етап. Батон за партньора си Галина Куклева тя даде ранг на ръководителя на състезанието. Въпреки това, не е възможно да се спаси на първо място за руснаци. Куклева напълно се провали багажник, става два свободен начин на отглеждане, както и да премине щафетата вече 7-ми. Светлана Ishmuratova и Албина Akhatova, който избяга в по-късните стадии, тъй като те биха могли да се опита да коригира ситуацията. В резултат на това, екипът взе бронза.

Олимпиадата във Ванкувър

второ Златният медал биатлонистка Олга Pyleva, чиято снимка украсена а на корицата на всеки вестник, спечели на Олимпиадата във Ванкувър. Въпреки това, само успя да блесне в състезанието отбор. В релето.

Pyleva вече е носел името Medvedtseva, тя извършва в третия етап. Спортистите на сцената пред себе си два прекарани само две свободни касети.

Олга зае неговото част от разстоянието точно и с добро темпо. С триумфа завърши деня Олга Zaitseva. Довършителни на второ място след френския отбор от повече от 30 секунди. Бронз присъдена на немския отбор.

Една крачка от Световната купа

През сезон 2003/2004 Pyleva заслужено се смята за един от лидерите на световния биатлон, всяка раса, потвърждаващо този статут.

В този сезон, тя е в състояние да спечели 6 победи в Световната купа. За първи път спечелих индивидуалната надпревара и масов старт и два пъти спринт и преследване раса Олга Pyleva. Снимки спортист с медали в ръцете си, започват да се появяват все повече и по-често. През този сезон, той наистина претендира за победа в Световната купа, но не успя да надмине резултатите норвежци Лив Грете Poiret нея. Pyleva - втора.

През следващия сезон неговата звездна изпълнение продължава. Но този път Pyleva стана едва третият в генералното класиране, губейки доста немски Кати Вилхелм. Една от основните му съперници. Победата този сезон спечели французойката Сандрин Bayi.

Олга Pyleva завършена кариера в професионалния спорт през 2010 година.

Личен живот

Дария дъщеря беше в прах от първия си съпруг, с когото се развеждат през 2002 година. Едновременно Юджийн Pylev е нейният треньор.

Вторият път, тя се омъжва за известния биатлонистка Валери Medvedtseva, олимпийски шампион в Калгари през 1988 г. в релето.

В момента те са родени има три деца. Този син на Арсений и дъщеря му Джулия и Олга. Последното се е появил в края на 2014 година.

Copyright © 2018 bg.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.