Спорт и фитнесЛеката атлетика

Известният руски гимнастик Алексей Немов: биографията и кариерата в спорта

Алексей Немов - гимнастик, който е един от най-известните руски спортисти. По време на кариерата си, той става олимпийски шампион четирикратен, е печелил пет пъти на световното първенство. След като се пенсионират от спорта като почна журналистика.

Биография на спортист

Алексей Немов, чиито снимки може да се види в тази статия, е роден май 1976 в малък град Barashevo в Мордовия. Скоро, той и майка му се премества в Толиати.

В шест години, бъдещата олимпийска шампионка беше в гимнастически група, домакин на известния треньор Ирина Shestakova. Шест месеца по-късно той стигна до друг учител - Павел Денисов.

Въпреки добрата координация на движенията, млади Nemov не може да се похвали с добра физика, така че той скоро се прехвърля в друга треньор - Evgeniyu Nikolko. Това, че той е в състояние да различи истински талант Алексис.

Nemov Беше много трудно да се съчетаят на интензивни тренировки и училищното образование. Заради чести отсъствия и лоша академичните резултати, той е принуден да се променят някои средните училища.

Sports кариера

За първи път на Nemov започна да говори през 1989 г., когато 13-годишната гимнастичка спечели убедителна победа в младежки шампионат на СССР. Оттогава Алекс се превърна в редовен участник в различни международни състезания, където той спечели няколко пъти, а не само в отделни събития, но и в генералното класиране.

Световната купа 94 в Дортмунд гимнастичка спечели златен медал в отборното състезание, а година по-късно Александър Nemov спечели трезора на световното първенство в sabae.

На олимпийските игри в Атланта, спортистът заминава за статута на един от фаворитите за защита на конкуренцията, които чакаха само за медали. И се надява, треньори и фенове идват вярно повече от пълна. Алексей Немов в Атланта успя да спечели шест медала, които включват два златни - в екип събитието и свод.

Успешно действа mezholimpiysky период, Руската гимнастичка отиде в Сидни безспорен фаворит. И той потвърди статута си блестящо, отново да стане олимпийски шампион от два пъти - през всички около и в упражненията върху напречната греда. Освен златни медала в Sidnee Алексей спечели още един сребърен и три бронзови.

реч Nemov от Олимпиадата през 2004 в Атина, е запомнен най-вече скандал. След изказването на г-руски на бара, където той извършва много сложни елементи, съдиите го слагат прекалено ниска оценка. Фенове в публиката бяха много ядосани, те протестираха със силен съскане и рев, докато Алексей Немов лично излязоха при тях и помоли за спокойствие.

В резултат на този скандал гимнастичка леко повдигната средна оценка, но тя все още остава без медали. Също така, след този инцидент, че е имало някои промени в системата на оценяване гимнастически изпълнения на съдиите.