Спорт и фитнесХокей

За колко тече игра на хокей

хокей борба регламент има свои собствени характеристики. Те се появиха постепенно в продължение на повече от два века от историята на тази популярна в много страни на света игра.

От историята на хокей на лед

Въпреки факта, че в трудовете на европейските средновековни рисуване графики и изображения възникват непрекъснато, в която хората ни да играят добре запознати игра, родното място на хокей , се счита за Канада. Въпросът колко тече игра на хокей, малко хора се притесняват, в зората на този спорт. Хората, които играят хокей за забавление и толкова дълго, колкото ви омръзне. Но исторически източници ни донесе датата на първото състезание по хокей на лед, то се проведе 3-ти март, 1875 в пързалка "Виктория" в Монреал. И с началото на официалния конкурс е разликата, колко време трае игра на хокей. Първият съществуваха набор от правила на играта на хокей е установена, приети и публикувани през 1886 година. По-късно хокей игра бързо печели популярност през ХХ век, се разпространява из северното полукълбо. Традиционно имаше две хокей училище - канадски и европейски. А конкуренцията между тях е допринесъл за развитието на този спорт. Хокей на турнир се превърна в един от основните моменти от програмата на Зимните олимпийски игри.

Продължителността на хокей мач

В същото време, в правилата за хокей мач не са универсални за различните страни и части на света. В Европа и Америка в началото на века, това е видимо по-различна. Продължителността на игра на хокей е лесно да се определи, ако играта е наравно толерирано. В този случай, играта се състои от три периода от двадесет минути време с две петнадесет минутна пауза между тях. Изчислението е направено само чист времето за игра, обратното броене се извършва с хронометър и да се спре, когато реферът по някаква причина спря играта.

Възпроизвеждане, за да спечели

Но тази практика е достатъчно приемлив за големите турнири по състезания с голям брой на участващите отбори. Реми мачове ще доведе до конкуренция затягането за неопределено време. В допълнение, играта започва да губи острота и пъргавина. Поради това, практиката на хокей на състезания по целия свят постепенно стигна до необходимостта да се играе за конкретен резултат, разкривайки победителя от мача. Равенството спря костюм и зрители и участници. Съответно, отговорът на въпроса на колко тече игра на хокей, загуби уникалността. Мачът беше последният да се определи победителя. В основата на правилата остават същите три периода от по двадесет минути. Но ако те завършиха при равенство, отборите започнаха да предлагат допълнително време. Един допълнителен период се нарича извънреден труд. Продължителността му е десет минути. Той игра до първото от цели. С цел да се изострят играта, на терена на всяка страна могат да бъдат четирима играчи, вместо пет. Това дава на играта динамично променящата се и укрепен тактически строителство. Според правилника на Continental хокейна лига, ако допълнителното време не разкри победителят, екипите продължават да подреди нещата с хвърляне свободни удари - куршуми. Първите три от всеки отбор, а след това, за да спечели. И в този случай само на крайните цели, зависи от това колко върви игра на хокей. Bullets изглеждат впечатляващи, но все пак във финалния мач решили да правя без тях.

Турнири плейофите

Специално острота и изразителност на играта стигне до крайната фаза на първенството на Континенталната хокейна лига. Това е една игра "в движение", екипът на губещата се елиминира от по-нататъшно участие в конкурса. Така че отговорът на въпроса за колко работи хокей игра в плейофите, е напълно непредвидим. Ситуацията значително се усложнява от факта, че в тази част на регламентите на турнира изключва провеждането на наказателни удара. Ако допълнителното време не разкри победител, то след почивката се задава още един извънреден труд. Техният брой не е ограничен. Играта ще продължи до победа. Цената на една от целите в заключителната част на всеки мач може да бъде много висока. Играта често отнема труден характер и продължителен страх от играчите, за да направи грешка и да даде на противника възможност за решителен удар. Ето защо игрите в плейофите могат да бъдат толкова изтощителни за играчите и за феновете.

CHL рекорд

Най-дългата игра на хокей в историята на Continental хокейна лига се проведе 21-ви март 2014 в Прага, в четвърт финала на плейофите. Играта между отборите на "Лион" и "Донбас" е завършена със 127-минутна победа, "Донбас". Мачът завърши в седми период с гол за 3: 4. Това е в момента най-добрата отговорът на въпроса за колко минути трае игра на хокей. Няма съмнение, че този запис е, че да бъдат надминати. Но когато това се случва - можете само да гадаем.

Copyright © 2018 bg.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.