Новини и обществоОколна среда

Формула-1. Гран При в Сочи: всички победители

За Олимпийските игри през 2014 г., която се проведе в Сочи, беше решено да се изгради в град пистата на. Пистата се намира на територията на град олимпийския парк. Преди Олимпийските игри в града е имало няколко събития, с цел увеличаване на интереса към колата се простира на територията на Руската федерация. През зимата 2013 г. в град Сочи, посети Берни Ekklstoun, за да гледате на напредъка на строителните работи по трасето.

Първото Гран При на Формула 1 в Русия: 2014 г. в Сочи

Първото състезание на пистата се проведе в средата на септември 2014 г., седмица преди официалното откриване на пътя. След един месец от веригата се един от етапите на Формула 1 серия. Според резултатите от Гран При в Сочи 2014 победа в тежка битка успя да се Люис Хамилтън. Сребърен медалист на конкурса бе съотборник на Хамилтън за "немски шофьор на Мерцедес Нико Розберг. На трето място е Фин Валтери Ботас. Това е показано най-бързо време на една от средите на първата Гранд При Формула 1 в Сочи, шофиране последната 5848 м на мин 1,40,896.

В деня преди състезанието тези пилоти в същия ред, завършени квалификация. Британецът Dzhenson Batton и руски Даниил Квят в квалификациите в събота, са взети от 4 и 5 места. В състезанието Бътън неделя повтори квалификационен резултат, но Kvyat е на 14 позиция.

Grand Prix 2015

Вторият Голямата награда на Формула 1 в Сочи се проведе в 2015. Въз основа на квалификациите зае първо място Нико Розберг. Втори пилот, който е имал възможност да се започне с първото поле е друг пилот, "Мерцедес Люис Хамилтън", а третият е Валтери Ботас. По този начин, на втория пореден сезон на първите три места в квалификациите в събота взеха същите състезатели, но пилотите на "Мерцедес" разменени позиции.

В неделя, носител на Grand Prix Формула 1 в Сочи е вторият поредна година британецът Хамилтън. Вторият е на немската Себастиан Фетел, представляващ "Scuderia", а третото място бе заето от мексикански Перес. Немски показа най-добро време в скута - 1,40,071 мин.

Нико Розберг, който в събота спечели пол-позишън, е бил принуден да завърши състезанието рано поради отказ на педала на газта. Валтери Ботас, който стартира от трета позиция, е претърпял инцидент и не завърши, но той брои 12-о място като финландецът караше диапазон 90%.

Формула 1 в Сочи през 2016 г.

Простира най-популярните в света се състоя в Сочи пистата за трети пореден път през 2016. Първите две места в квалификационния състезанието в събота се появиха на германци Фетел и Розберг. Третият и четвъртият са финландци Bottas и Райконен съответно, и 5-то място остава за бразилския Фелипе Маса.

В неделя в състезанието печели от пилота на "Мерцедес" Нико Розберг. Второто бе Люис Хамилтън, който се възкачил на второ място от десетото. Пети е Фелипе Маса, а финландците се разменят - Райконен спечели състезанието бронзов медал, а Валтери Ботас остана извън подиума. Победителят в състезанието Нико Розберг е автор на най-бърза обиколка, обиколка след шофиране в 52-та 1,39,094.

Grand Prix 2017

През април 2017 г., на четвърто в последните 4 години на Grand Prix Формула 1 в Сочи. Въз основа на квалификациите полпозишън Фетел спечели германецът с "Ферари". Кими Райконен зае второ място. От втория ред започна Валтери Ботас и Люис Хамилтън, който взе 3-ти и 4-то място съответно.

Гран При на Формула 1 в Сочи през 2017 г. спечели Фин Bottas, който се премества в "Мерцедес" след края на кариерата на Нико Розберг обяви. Партньор Валтери екип британски шофьор Люис Хамилтън финишира на четвърто място. Между двамата пилоти на "Мерцедес" се намират две "Скудерия" кола - Себастиан Фетел бе втори и Кими Райконен завърши на трето място. Най-доброто време на обиколка е определена на 49-обиколка Кими Райконен - 1,37,844 мин.

По този начин, в 4-те години на Grand Prix Формула 1 в Сочи всеки път, когато победата бе отбелязан екип шофьор "Мерцедес" - Хамилтън два пъти, а веднъж - Розберг и Bottas.

Copyright © 2018 bg.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.