Спорт и фитнесЕкстремни спортове

Пастор Малдонадо, венецуелски състезател: биография, спортна кариера

Авто състезания - един от най-популярните спортове в света. Звездите на мотор следят милиони хора следят с целия свят, с нетърпение попивайки какво слаб интерес информацията, идваща от медиите за техните домашни любимци. Всеки пилот раса - уникална по рода си личност, живота и спортната си кариера е достоен за внимание. В тази статия ще говорим за един човек на име Пастор Малдонадо. Именно този спортист адекватно представя Венецуела на световната сцена в състезателна обстановка.

раждане

Бъдещето звезда кола писта е роден на 9 март 1985 г. в град Маракай. На възраст от четири години, Пастор Малдонадо започна да показва на лихвения процент, което не е изненадващо, тъй като той е имал роднини, които участват в състезания - чичо му Мануел и баща Джони. По този начин, дори и при такава ранна възраст, нашият герой продължава семейната традиция и да се превърне в достоен представител на неговата династия.

детство

Пастор Малдонадо е бил обучен в училището, носещо името на Хуан XXIII. В нея той е много трудно да се научи италиански, които в бъдеще биха могли значително да допринесе за състезателна кариера. Още в пет години, венецуелската е достигнал доста високи резултати в mauntbaykinge. Това е посоката спорт доста сериозно помогна неговото развитие като спортист.

На възраст от седем, Пастор прави дебюта си в картинг. В тези състезания, той също е успешна: в периода 1993-1999 г. той е в състояние да спечели всички национални първенства. След като успя да мине по този начин, младият мъж решил да опита късмета си има на международно ниво. Екипът му се състои от себе си, мениджърът на Джони Малдонадо, Дейвид Belandria механика.

Започва нов етап в живота

Пастор Малдонадо завърши marakayskuyu военно училище. Той е там, че той има много уроци, значително допринесе за развитието му като личност.

Един от най-значимите събития в живота му е преходът от картинг до състезателни в едноместен.

През 2003 г. Пастор направи своя дебют в италианската Формула Рено шампионата. Неговият екип е Крам конкуренция. Според резултатите от първенството той спечели доста висока за начинаещи място - седмият. За сезон, като завърши на подиума три пъти и нито веднъж завладени polupozitsii. Също така, по време на шофиране Cram конкуренция, че участва в пилотната фаза на немски формула Renault, която се проведе на пистата Ошерслебен.

Първото заглавие

2004 г. бе белязана от ездач двойно мито: той играе както в Италия и Европейския версия на Формула Рено. Той е бил в Италия за първи път той е в състояние да стане шампион. За да направите това, то е продължило осем победи в седемнадесет раси. В допълнение, той участва в Еврокъп Формула Рено V6 в Спа-Франкоршан, където е бил в състояние да се пето място.

През есента на същата година, Пастор Малдонадо (номер 13 е неговата постоянна) посети като тест пилот на отбора във Формула -1 Минарди. В този случай собственикът на екипа е доста положителни коментари за уменията на ездача.

Формула - 3000

В тази състезателна серия пилот е изглеждал през 2005. В него той прекарва четири състезания с отбора Sighinolfi автомобилни състезания, с които той достигна девето място.

Той също така се вози в Световните серии от Renault, където най-добрия резултат е на седмо място. Именно в тези състезания Пастор Малдонадо, на аварията, за които по принцип са рядкост, получи забрана за участие в 4 състезания. И всичко това, защото в надпреварата, която се проведе в Монако, той не се забави, тъй като сигнализираха предупредителни флагове. В резултат на това на водача, участвало в произшествие, а съвсем сериозно осакатен маршал.

Тест на силата

През 2006 г. венецуелец стана пълноправен участник в състезатели в областта на конкуренцията, наречени Световните серии Рено. Той говори за нея много нестабилна, тя все още е достоен да се конкурира с лидерите на първенството и дори спечели четири на пристигане. Той е бил част от екипа на Драко Racing. Според резултатите от началото на сезона, той е на трето място в генералното класиране, но трябваше да е на първа позиция. Такова намаляване на рейтинга се дължи на факта, че пасторът получи дисквалификация на пистата в Мисано поради неспазване на машината за и одобрена от техническите регулации. Това решение бе оспорено в съда през януари 2007 г., но до окончателно отнемане на ездачи петнадесет моменти е довело до факта, че в резултат пред него бяха пилотите на италианската Формула Рено Алекс Даниелсон и Борха Гарсия.

GP2 състезание

От 2007 г. до 2010 г. пилотен пастор появи в GP2 състезателната серия. В същото време в същия период от време той успя да пътуват успоредно на Euroseries 3000 и в шампионат за туристически автомобили International GT Open.

Още по време на първия тест язди Малдонадо успя да докаже, много добра скорост с кола и да се покаже блестящи умения за управление на огнена топка. Но все пак за дълго време, той не може да се постигне желания резултат, и по време на първия сезон в GP2 и е успял да влезе в доста сериозен инцидент по време на тренировка, заради това, което е бил в продължение на определен период от време извън строя поради фрактура ключицата.

Тази нестабилност в изказванията и честата смяна на командването доведе до факта, че венецуелската успя да стане шампион само с четири години на техните активни спектакли - през 2010 г., когато той успя да спечели шест последователни състезания. В същото време мениджърът на пилота Аз търсех за мястото си в елита състезания под името Формула 1.

състезателни Kings

През 2011 г. Пастор раса седалка е намерен в "стабилен» Уилямс, който по това време е изпитва финансови затруднения, дължащи се на факта, че някои от спонсорите отказа да продължи сътрудничеството си с него.

Екипът претърпя сериозни проблеми и с един от най-слабите и най-бавните коли в целия шампионат. От само себе си се разбира, че по време на криза на пилотните резултати никой наистина не обръщат внимание и не показва съществени оплаквания. Малдонадо е в състояние да натрупат ценен опит при извършване на такова високо ниво. И след известно време по време на състезание за Гран при на Белгия, венецуелски да успее да отбележи първия си, дългоочакваното-гол точки, изпреварвайки по пътя си много по-бързо и по-мощни коли на Форс Индия и Renault.

През 2012 г. екип от Великобритания успява доставчика на двигателя, което значително подобрява езда състезател. От този момент на пастора и неговия съотборник Бруно Сена започна да се бори редовно за точките и на път в Испания и Малдонадо всичко успя да спечели за себе си polupozitsii и в крайна сметка спечели състезанието - първият за себе си във всички състезания състезания "Формула 1". Въпреки това, общият резултат за сезона не е толкова положителен - тя се класира само петнадесетото място в отделните пилоти за защита на конкуренцията, които за пореден път потвърдиха своята абсолютна нестабилност като спортист.

Отивате на Lotus

През 2013 г. Малдонадо отново имаше трудности с колата и се бори за място в топ двадесет. За една година той е в състояние да спечелят само една точка. В offseason, почивка висшето ръководството на отбора има достатъчно спорно решение - да се преведат на ездача като основен пилот в екипа на Lotus. Тази идея не е напълно оправдано се като нов венецуелец на "стабилна" имаше голям брой различни технически проблеми. В резултат на това пастор от осемнадесет състезания само веднъж завърши в точките (веднъж дори не може да започне) и завърши сезона на шестнадесетата линия на генералното класиране.

През февруари 2016 г., различни чуждестранни медии имаше новина, че пасторът няма да участва в новия сезон на състезанието Royal във връзка с факта, че няма да поднови договора и новият пилот, зае мястото си, се превърна Кевин Магнусен ,

Copyright © 2018 bg.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.