Новини и обществоЗнаменитости

Евгени Романов - изключителен съвременен руски шахматист

Популярността на един от най-старите в света на игрите - шах - всеки ден се увеличава. Ако светлината се появява ново чудо, който успя да победи опитни играчи - това е събитие от световно значение. Това е толкова невероятно талантлив дете някога е бил вече известен гросмайстор Евгени Романов.

Ранна кариера

Романов Евгений Anatolevich е роден в Калининград. А щастливо събитие в семейството на бъдещата звезда е 02 ноември, 1988 г.. От най-ранна детска възраст, момчето започва да посещава раздел шах с първите класове показаха невероятни умения.

Както знаете, подобрява качеството на играта на шах е невъзможно без постоянна практика и участие в сериозни турнири с високо ниво на конкуренция. Ето защо младежът започва да играе в първенствата на града, а след това на територията на федералната конкуренцията и национален мащаб. Успешни изяви допускат Юджийн да спечели правото да участва в световни и европейски първенства. В допълнение, той печели много престижни титли.

През 1998 г. беше първият голям успех - на Световното първенство в категорията на момчета под 10 години е спечелил Евгений Романов. Шах се превърна не само хоби за него, а и тази професия.

Първият шах училище

Добре известен руски играч Евгени Романов първите си стъпки по пътя към големите постижения в рамките на обичайната младши Спортното училище в Калининград. Тази образователна институция на допълнителна образование има дълга история и допринесе за професионалното израстване на много талантливи играчи. Евгени Романов е един от най-успешните си възпитаници, което е право се гордее на училището.

с шахматно пристрастия спортно училище е основана през 1975 година. тя работи добре известен треньор на СССР В следващите десет години: Александър Malevinsky, Олег Dementyev Николай Герасимов, Натали Уайлд и други. Благодарение на обучението си в образователна институция в света шах Olympus възнесли и други гросмайстори. Преди три години, училището се присъедини към школата на руски билярд. Сега тя включва участието на повече от 750 спортисти, като около 650 от тях - играчи.

треньор

Както знаете, в този спорт е трудно и трудно да се постигнат резултати, без талантлив треньор, който може да донесе на играчите на ново ниво, не знае какво е необходимо за по-нататъшно професионално развитие. Евгени Романов, може да не е в състояние да достигне такива висоти без добър наставник. Такъв човек е Валери Попов. Това шах - брат Юджийн. Той е получил титлата на международен гросмайстор през 1999 година. Попов, известен на обществеността като вице-европейски шампион в игра на скорост шах като шведския шампион в екипа и успешно представяне в други международни турнири.

Това бе под ръководството на професионален треньор Евгени Романов дойде след шахматни успехи: победа в Русия и световното първенство през 1998 г., първото място на Европейско първенство (2000 и 2002). След това Романови работи с други специалисти, които са направили значителен принос за развитието на спорта си кариера.

постиженията

Може би няма такъв турнир, който няма да участва Евгени Романов. Състезания в живота си са най-разнообразни: от полевите първенства за Световното първенство и Европа. Трябва да се отбележи добър играч резултати и множество титли, притежателите на които е.

Освен посочените по-горе победи през 1998 г. в Русия и на Световното първенство, както и заглавието на най-силните шахматисти в Европа в своята възрастова категория, спортистът има редица други големи постижения. Така например, през 2005 г. Романов спечели турнира GM под името "Baltic Cup". Вече две години по-късно шахматист зае трето място в мемориала Архипов. Човек не трябва да забравя за това, че като студент, в периода 2007-2008. GM печели два голям турнир - първенството на Русия, и на последния етап от турнира за Купата на страната, сред младите хора. Друго важно постижение през 2008 г. е победата в Euroorient майстори Edition.

Стана доста успешна за Евгения Романова 2010. След това беше, че играч е носител на няколко награди от Петербург първенство St., турнира отбор в национален мащаб, както и превъзходството на нашата държава.

Media Player

Вестници и различни новини, уеб портали не просто пишат за постиженията на гросмайстора. Евгени Романов е претендент за челните места във всеки случай, в който той участва. Поради това, журналистите са тясно гледат резултатите от плейъра.

Първите нотки на постиженията му бяха като дете, когато Юджин беше десет триумфално спечели световната титла в своята възрастова категория. В един от вестника Калининград, родния град на шаха, имаше бележка на брилянтните изпълнения на млади таланти в престижния турнир в Ница. По това време, Романов е само на 19 години, но той е вече широко известен в света на шахмата от силата на неговата игра и спечели с голям брой титли.

Настоящата позиция на играча

В продължение на много години, силата на шахматистите на играта се очаква в резултат на рейтинга на ФИДЕ - международни показатели, според които спортистът друго заглавие може да се отпусне. Той има най-добрите гросмайстори в Русия и света класиране над 2600 пункта. Евгени Романов от дълго време е в състояние да надвишава тази цифра. Днес цифрата в класическия шах при руснаците държат на ниво от около 2617 (2549 - Rapid Chess, 2518 - играта в блиц).

Заслужава да се отбележи, че с всеки нов промени конкуренция играч рейтинг в зависимост от успеха на неговите изпълнения. Ако загубите на противника с много по-нисък индекс, шахматист може да загуби голяма част от точки за ранглистата, а ако спечеля - напротив, добавя.

Copyright © 2018 bg.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.