Спорт и фитнесЛеката атлетика

Фигурист Кериган Nensi: биография и кариера в спорта

Нанси Кериган - известен американски фигурист. Е носител на два пъти на Зимните олимпийски игри, спечели два медала в световния шампионат и спечели Откритото първенство на САЩ. Заради интригите в националния отбор е бил нападнат в нея, че може да се отрази не само на спортна кариера, но също така и върху здравето като цяло.

биографична информация

Кериган Nensi е роден през 1969 г. в малък американски град Уобърн, Масачузетс членка. Момиче първо опитайте по кънки и започна да ги в 6 години. Две години по-късно, тя започва да присъстват на обучението в фигурно пързаляне, а на 9 години за първи път спечели конкурс на децата.

Първият треньор на бъдещата шампионка Тереза беше Мартин. Когато Нанси е на 16 години, той се превърна в новия треньор Денис Морис, който скоро е заменен от Мария и Ivy Skotvold. Този треньор тандем с Керигън остава до края на спортната си кариера.

През 1987 г. Кериган Nensi шумно се обяви в шампионат за младежи. 18-годишният фигурист спечели само 4 места, но принудени да говори за себе си, водещи експерти в областта на спорта. В рамките на 4 години, Нанси спечели бронзов медал на Откритото първенство на САЩ. Този резултат й позволи да вземе участие в Световната купа, където Керигън бе отново трета.

На Олимпиадата-90 в Албервил кънкьор показа един от най-добрите програми и заслужено спечели бронзов медал.

Атаката на атлета

Преди Олимпиадата-94 имаше една от най-известните инциденти в историята на фигурното пързаляне. За правото да стигнем до състезанието от САЩ състезава Нанси Кериган и Тоня Хардинг. Последното, които искат да се отърват от един съперник, стана страна по заговора.

Шейн стент е бил инструктиран да атакуват Нанси и счупи крака си. Намирането спортист в Детройт, нападателят откраднал и удари с палка по бедрото му Нанси Кериган. Атаката беше толкова неочаквано, че никой не може да го спре.

За щастие на спортистите, всичко е просто зле насинена. Този инцидент предизвика доста скандал в американската и световната фигурно пързаляне. По ирония на съдбата, Тоня Хардинг успя да избегне наказание и дори извършва по време на Олимпиадата, където тя спечели само осмо място като резултат.

Пропуснати поради контузия на този US Open, кънкьор все още се разбирахме с извършителя му в националния отбор на страната си. Кериган Nensi е в състояние да се възстанови напълно от тяхната форма и спечели сребърен медал на Олимпийските игри в Лилехамер, на второ място украински Оксана Baiul.

Личен живот

След приключване на кариерата на спорта, Нанси женен спортен агент и роди три деца: Матей, Брайън и Никол. Семейството живее в американския град Linfield.

Кериган Nensi не е оставено изцяло на фигурното пързаляне. Тя с удоволствие прие поканата да участват в различни състезания, като например "Ice война" и "Шампиони на лед".

Бивш състезател по фигурно пързаляне доведе собствената си спортна екипировка, както и служи като коментатор на различни състезания. Кериган е автор на учебник по изкуството на фигурното пързаляне "Артистичност върху лед". През 2004 г. Нанси влезе в американската зала на фигурното пързаляне.