Новини и обществоЗнаменитости

Станислас Вавринка - един от най-добрите швейцарски тенисисти

Станислас Вавринка - професионален тенисист от Швейцария. Стан за кариерата му да успее да отбележи три победи в турнира от Големия шлем.

Ранна кариера

Играйте тенис Станислас Вавринка започна в шест годишна възраст. Още в петнадесет той е престанал да се обърне внимание на обучението си и се концентрира върху този спорт. Първият му официален турнир, той прекарва четиринадесет години. Дебютът се проведе в швейцарския международен претендент Junior.

През 2003 г. Вавринка спечели Junior Ролан Гарос. Това се случи на една година, след като той започна професионалната си кариера. В средата на лятото на същата година той прави дебюта си на старши ниво. Първият му мач е мача срещу Жан-Рене Lisnara, която завършва с поражение.

Първите трофеи

През 2004 г. Станислас Вавринка изигра първия си мач за Купа Дейвис, след което швейцарецът спечели турнира в Барселона и у дома - в Женева. В първите сто класацията на професионалните тенисисти Стан дойде през 2005 г., след като падна в четвъртфиналите на ATP в Барселона.

Първата победа във финалите на турнира ATP настъпили през 2006 г. в Умаг, където по пътя към финалния мач победи Станислас Мартич, Чилич, Дел Потро и Воландри. В последния мач на швейцарската конкурент е сърбин Новак Джокович. В първия сет резултатът беше 6-6 и Новак не излезе в тайбрека поради контузия.

голям шлем

Сезон 2013 за Вавринка все още се смята за един от най-добрите. По-рано тази година той е в състояние да спечели турнира в Chennani сдвоени. На Откритото първенство на Австралия Джокович загуби от Стан. След това Вавринка взе участие в няколко състезания ATP, който веднъж достигна до финала.

В Оейраш Станислас спечели първия трофей в сингъла за последните две години. От ATP Мадрид Swiss загуби от Рафаел Надал във финалния мач. Това Рафа се превърна в препъни-камък за Станислас и Ролан Гарос.

В Uimbldone Стен не можа да покаже правилното ниво на играта и да го завърши по-ранен етап. До последния турнир от Големия шлем Станислас дойде в добра форма и се изправи на ръба на финалния мач.

През януари 2014 г., Стан спечели първия турнир от Шлема. В турнира, като проби съпротивата на Новак Джокович и Rafaelya Nadalya. Между другото, победата над Надал стана първият Вавринка в тринадесет срещи между спортисти.

Година по-късно, Станислас спечели трета победа в турнирите от Големия шлем. Те станаха Ролан Гарос. След неуспешните мачове на хартиен, която се състоя след австралиеца, Вавринка се подготвят за старта на основната площадка на конкурса и в крайна ритъма Новак Джокович. За Сърбия това бе единственият поражение в големите турнири през 2015.

трети и в момента последните Виктория турнира от Големия шлем на случиха през есента на 2016 г., когато Станислас спечели открито първенство на Америка. На финала той отново е победен от Новак Джокович, който по това време беше на първия ред в класацията на най-добрите тенисисти в света. Изгубени първата игра в тайбрек, Станислас надделя през следващите три.

Тази година Вавринка не успя да спечели още един-единствен голям турнир от Големия шлем. В допълнение, в Ролан Гарос, макар Стан стигнете до последната минута, но по време на турнира, той е само сянката му.

Позиция в класацията

В момента Станислас Вавринка в класацията на професионалните тенисисти класирана на трето място. От втората позиция, заета от испанец Надал, той е зад от около 1000 пункта, а от лидера на британските класации Енди Marreya - повече от 3000 точки.

Последните три сезона Станислас завършиха годината на четвърто място. Неговата най-доброто място е на трета позиция, която той заема в продължение на няколко седмици, през януари 2014 година.

Copyright © 2018 bg.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.