Олга Говорцова: биография и тенис кариера

Първото споменаване на тенис са открити през 11-ти век след Христа. д., от това, което беше тогава все още не приличаше много модерен тенис. Тогава тенис имаше своите модерни атрибути: топки, мрежи, ракети. Но както при всеки спорт, той е в процес на еволюция е придобил всичко, което е в него присъства и днес. Тенис набира популярност и разпространение до всяко кътче на света. И през 1896 г., на Летните олимпийски игри, спорта е в конкурсната програма. Днес тя е една от най-напредналите спортове в света, които, разбира се, има своите герои. Например, Моника Селеш, Мария Шарапова, Щефи Граф - спортисти, които вече са направили име за себе си, и те са известни по целия свят. Но това не изостава по-възрастните и младите хора днес: Гаврилова Даря, Говорцова Олга и Белинда Бенчич. Днес, повече подробности ще се съсредоточим върху беларуската спортист Олга Говорцова.

детство

Тези, които живеят в Пинск (СССР, сега Беларус) Говорцова семейство 23 август, 1988 г. Случи радостното събитие: дъщеря Олга е роден. За родителите, Олга, Татяна и Андрей, тя е единствената дъщеря в семейството, но те също имат двама сина - Александър и Иля. Родителите се грижат за момичето и 6-годишна възраст решава да я отведе до този спорт. Изборът им падна на тенис - така че те, без да го знаят, определя съдбата на дъщеря си.

младежта

Още на 14-годишна възраст Олга заговориха професионални турнири. Първият от тях е международната ITF турнира. След участието си в този конкурс, в същата година Говорцова Олга стана носител на Orange Bowl. Това бе последвано от първата победа в ITF турнира по двойки, се проведе в Рамат Hasharon (Израел). Говорцова Олга действал в тандем с Виктория Азаренка. В същото турнира Олга въпрос за последния етап от един-единствен разряд. На следващата година, двойката Азаренка-Говорцова спечели Уимбълдън.

кариерата на възрастни

До 2007 г. в света на тениса започна да спечелят от популярността на име като Говорцова Олга. Тенис за момичета след това се превръща в повратна точка в живота, и на Беларус спортист, който печели няколко големи турнири в младостта си, реши да продължи кариерата си в тениса за възрастни.

През 2007 г. Олга, благодарение на победата в синглите на ITF турнира попадне в топ-50 най-добри тенисисти в една и съща категория.

През 2008 г. Олга достигна турнира WTA. Полуфинал svol Говорцова с 18-ти в световната ранглиста израелски Шахар Пеер. Беларус се справи с израелски и достигна до финала, но Олга беше разочарован. Победата отдалечи от нея Линдзи Дейвънпорт. Няколко седмици по-късно Олга Говорцова взе участие в WTA турнира на двойки, която се проведе в Чарлстън. Няколко й тогава беше румънската спортна Едина Галовиц. В 1/4 Едина Олга и спечели чифт Květa Пешке - Рен Стъбс и напреднали към полуфиналите. 1/2 финала донесоха дуо Говорцова-Галовиц с двойка Кара Black - Лизел Huber. В този конкурс, късмет беше на страната на беларуски-румънски екип. На финала Олга Говорцова Загубих си спътник Катарина Среботник и Ай Сугияма.

След четири седмици, за Олга Говорцова се удвоява WTA турнир. Фирмата е в размер на беларуски американската Джил Kraybs. Двойката достигна до финала и спечели.

До Олимпиадата в Пекин Олга Говорцова отне 35-ата място в световната ранглиста. В сингъла Олга загуби в първия кръг на несравнимите Serene Uilyams. В двойки Беларус чифт Говорцова-Кустова достигна втория кръг, губейки украински сестри Бондаренко.

финалите турнири

2009 г. беше за Говорцова богати трофеи в двойки WTA изхвърлянето. В турнир в Гуанджоу и Ташкент Олга спечели две първенства WTA. Крайният конкуренцията в сингъла е Купата на Кремъл през 2009 г., когато достигне до финала, Олга Gvortsova загубени за спортист от италианската Francheske Skyavone.

Между 2010 и 2015 г., Олга само два пъти достигна до финала на турнир, спонсориран от WTA. Нейният най-добър резултат в сингъла през това време е била освобождаването на 4-ти кръг на турнира "Големия шлем", която се проведе в Уимбълдън. За този турнир на беларуския дойде с 122-то място в света сингли класиране.

В двойки по време на този период, тя спечели 8 турнири на WTA. И още 5 пъти в дует с Говорцова достигна до финала. През 2010 г. била победата в открито първенство на Китай. Говорцова спътник стана китайски Жуанг Tszyazhun. През 2011 г. Олга взе 24-ти в световната ранглиста по двойки. Това постижение е най-добрият в кариерата му. Също така тази година, спомням си на екипа на Беларус, който включваше Говорцова, изход в групата на Световната Фед Къп на II. Въпреки това, през следващата година отборът загуби водещата си позиция. През 2015 г. в дует с Азаренка Говорцова, печелейки победата плейофи над японската двойка се завръща в отбора си води.